head
RipperWorks / Vydané modely / Archív / Liaz 18.33 + přívěs
Vydáno pod číslem: RW-03
Číslo projektu: P.12A+P.13A
Údaje o vydaném modelu:
délka: 545 mm
tiskový rozsah: 10,5xB4
šířka: 80 mm
počet dílů (cca): 940
výška: 100 mm
maloobchodní cena: 175 Kč
výška s HR: 230 mm

RipperWorks vydává pod číslem RW-03 model dvounápravového valníku s hydraulickou rukou Liaz 18.33 PB/HR s třinápravovým valníkovým přívěsem PV 24.18.

Ucelená souprava představuje klasický typ, který můžeme do dnešní doby potkat na našich silnicích, používá se pro přepravu kusového zboží, jako například stavebnin, kde se s výhodou uplatní manipulace s nákladem pomocí hydraulické ruky. V poslední době se však Liazky stávají vzácnějšími, zatímco přívesy se většinou používají k novějším vozidlům

Už samozřejmostí je u modelů RipperWorks interiér kabiny, avšak méně zkušení modeláři si mohou postavit model bez interiéru. Na výběr je též ze dvou možností stavby sloupků - jednodušší varianta má sloupky hranolovité, ta složitější skládané, placaté, modelovější. Bočnice mohou být vytvořeny jako sklopné. Součástí modelu je též propracovaný motor liaz S640 a plně pohyblivá hydraulická ruka, která dosáhne přes celou ložnou plochu valníku (výsuvná, otočná, s opěrnýma nohama).

Model je tištěn offsetem na papíře o gramáži 160g/m2 pomocí pěti barev - doplňková stříbrná je použita pro tisk disků kol a pro bočnice. Celkový rozsah vystřihovánky je 10,5 stran formátu B4. Počet papírových dílů modelu je cca 940. Návod obsahuje 11 trojrozměrných návodových kreseb a 10 "pérovek" - detailů.