head
RipperWorks / Vydané modely / Archív / Tatra 813 TP 4x4
Vydáno pod číslem: RW-06
Číslo projektu: P.17B
Údaje o vydaném modelu:
délka: 220 mm
tiskový rozsah: 5xB4
šířka: 80 mm
počet dílů (cca): 450
výška: 90 mm
maloobchodní cena: 175 Kč

RipperWorks vydává pod číslem RW-06 model československého silničního tahače přívěsů, Tatra T813 TP 4x4.

Tato dvounápravová verze byla slabší, ale zároveň rychlejší verzí základního třínápravového modelu TP 6x6. Proto se používala spíše pro dopravu méně těžkých břemen. Říkalo se mu “koloběžka”. Někdy byl používán i ve vícespřeží, rovněž spolu s tahači TP 6x6.

Typickým přívěsem bývala spíše Transporta P-32, třínápravový podvalník s nosností až 32t. Ale občas bylo možné “koloběžku” vidět i s pětinápravovým podvalníkem P-50 (s nosností až 50t). Oba tyto podvalníky vydal RipperWorks (P-32 pod kódem RW-01, P-50 jako RW-05).

Jako novinku pak RipperWorks vydává italský podvalník Cometto ELL-EU, používaný pro přepravu nákladních vagónů a to včetně otevřeného vagónu ČSD řady Es/Vte (RW-07).

Model můžete vytvořit buď ve složitější verzi s interiérem, či v jednodušší bez něho. Mechanismus zatáčecí nápravy je funkční, stejně tak i obě tažná zařízení. Na modelu rovněž zaujme propracovaná přední maska.

TP4x4 vychází z dříve vydaného tahače TP 6x6,avšak je jinak zpracována kabina, jsou přepracovány držáky zátěže a rovněž je modelověji dopracován podvozek. Kromě vydané modré verze existuje i oranžová, která ovšem vznikla v jediném exempláři jako autorský model (projekt P.17A).

Model je tištěn offsetem na papíře o gramáži 160g/m2. Celkový rozsah vystřihovánky je 5 stran formátu B4. Počet papírových dílů modelu je cca 450. Návod obsahuje 6 trojrozměrných návodových kreseb a 4 "pérovky" - detaily.