head
RipperWorks / Vydané modely / Archív / Liaz CAS K25
Vydáno pod číslem: RW-08
Číslo projektu: P.18
Údaje o vydaném modelu:
délka: 235 mm
tiskový rozsah: 8xB4
šířka: 80 mm
počet dílů (cca): 770
výška: 100 mm
maloobchodní cena: 195 Kč

RipperWorks vydává pod číslem RW-08 model hasičského kombinovaného vozidla Liaz 18.29 XA CAS K25.

Vozidlo bývalo používáno pro primární zásah, disponovalo tedy jak nádržemi na vodu a pěndlo, základními zásahovými pomůckami, elektrocentrálou, dýchcími přístroji, atp. V praxi bývala málokdy využívána maximální kapacita kabiny 1+7, velikost družstva se snižovala na 1+5 (řidič, velitel, 4 členové družstva) a zbylé prostory se využily vestavbou přihrádek na další vybavení.

Model můžete vytvořit s interiérem kabiny a nástavby, detailně zpracovaným čerpadlem a motorem a s otevřenou přední kapotou a bočními schránami na nástavbě.

Pokud se rozhodnete k vytvoření interiérů, můžete k modelu samostatně zakoupit sadu hasičského vybavení (hadice, čerpadlo, elektrocentrálu, nářadí, motorovou pilu, motorovou rozbrušovačku, hasičské přístroje, atd.), kterým osadíte interiér kabiny a nástavbu. (Tento set vydává RipperWorks pod kódem RW-09).

Model je tištěn offsetem na papíře o gramáži 160g/m2. Celkový rozsah vystřihovánky je 8 stran formátu B4. Model je tištěn i doplňkovou stříbrnou barvou - hliníkové díly jsou tudiž ve vystřihovánce skutečně stříbrné a ne šedé! Počet papírových dílů modelu je cca 770. Návod obsahuje 12 trojrozměrných návodových kreseb a 7 "pérovek" - detailů.