head
RipperWorks / Vydané modely / Archív / Tatra 813 AD 125
Vydáno pod číslem: RW-10
Číslo projektu: P.20
Údaje o vydaném modelu:
délka: 270 mm
tiskový rozsah: 7xB4
šířka: 80 mm
počet dílů (cca): 700
výška: 110 mm
maloobchodní cena: 195 Kč
výška (maximální): 710 mm

RipperWorks vydává pod číslem RW-10 model malého jeřábu na dvounápravovém podvozku Tatra - Tatra 813 AD 125..

Jeřáb byl postaven na podvozku návěsového tahače Tatra 813 TN, proto má odpružení zadní nápravy pomocí měchů. Je to spíše menší jeřáb, s celkovou nosností 12,5t.

Model můžete vytvořit s interiérem kabiny a kabiny jeřábníka, zatáčecími koly, vysouvacími podpěrami, otočnou nástavbou, zvedacím a výsuvným výložníkem. Prodlužovací díl výložníku (krakorec) může být sestaven jako funkční, stejně jako tvz. "kozlík", vzpěrový element při použití krakorce. Na výběr je ze dvou kladnic, velké (pro standardní užití, je možné ji sestavit buď v lehké, nebo v těžké variantě) a malé (pro použití s krakorcem).

Model je tištěn offsetem na papíře o gramáži 160g/m2. Celkový rozsah vystřihovánky je 7 stran formátu B4. Počet papírových dílů modelu je cca 700, maximální výška modelu (s plně vysunutým výložníkem a nasazeným krakorcem) bude dosahovat asi 710 mm. Návod vzhledem ke složitosti modelu obsahuje 17 trojrozměrných návodových kreseb a 4 "pérovek" - detailů.

Při konstrukci jsem využil dříve vydané Tatry TP 4x4, došlo však k přepracování podvozku (jiné pružení, jiné nosníky náprav, předělaný rám). Nástavba je pak samozřejmě zcela nová.