head
RipperWorks / Vydané modely / Archív / Stavostroj KNA-251
Vydáno pod číslem: RW-25
Číslo projektu: P.37A
Údaje o vydaném modelu:
délka: 260 mm
tiskový rozsah: 7xB4
šířka: 100 mm
počet dílů (cca): 1030
výška: 120 mm
maloobchodní cena: 195 Kč

RipperWorks vydává pod číslem RW-25 vojenský nakladač Stavostroj KNA-251, v armádě ČR a SR zavedený pod označením „Kolový nosič KN-251“. Tento nakladač nahradil v osmdesátých letech dříve používaný kolový dozer DOK. Existuje jak v této vojenské verzi, tak i v civilní (KNB-250), která se liší jen barvou a jednodušší lopatou. Vojenské verze se do současnosti používají jak v AČR, tak i ASR, civilní verze jsou již spíše na ústupu.

Model můžete vytvořit s interiérem kabiny či bez něj, případně můžete celou horní polovinu kabiny ponechat sundanou (pro transport), rovněž nemusíte osazovat ochrannou hrazdu (ze stejného důvodu). Kryty motoru jsou snímací, některé kryty můžete ponechat v celku (snáze tak zachováte geometrii. Model má funkční kloubové spojení, stejně tak jako všechny části pracovní lopaty. Slovenské znaky jsou součástí modelu, můžete tak vytvořit nejen vozidlo AČR, ale i ASR.

Nakladačem můžete doplnit buď dříve vydanou soupravu Tatra 815 VT (vydal RipperWorks jako RW-11) s podvalníkem Stavostroj P-50N (vydal RipperWorks pod kódem RW-12), či aktuálně vydávaný těžký vyprošťovací automobil Tatra AV-15 (RW-23) s podvalníkem Transporta P-50 (reedice, RW-24). Budete-li nakladač umísťovat na libovolný podvalník, musíte sejmout ochrannou hrazdu i kabinu - vozidlo se pro velkou výšku převáží s demontovanými součástmi!

Model je tištěn offsetem na papíře o gramáži 160g/m2, celkem na 7 stranách B4. Návod obsahuje celkem 18 trojrozměrných návodových kreseb a 2 "pérovky" - detaily.