head
RipperWorks / Vydané modely / Archív / BSS PS2 16.12
Vydáno pod číslem: RW-28
Číslo projektu: P.40A, P.40B
Údaje o vydaném modelu:
délka: 230 mm
tiskový rozsah: 5xB4
šířka: 80 mm
počet dílů (cca): 600
výška: 80 mm
maloobchodní cena: 175 Kč

RipperWorks vydává pod číslem RW-28 model sklápěcího přívěsu BSS PS2 16.12. Vlek je používán od osmdesátých let v soupravách s vozidly Tatra či Liaz, v současné době je možné je ojediněle vidět i s novějšími sklápěči.

Model můžete sestavit s otočným předním podvozkem (připojení vozíku je řešené plochým ložiskem, ne už špejlí a omotávkou!) a sklopnou ojí. Hydraulické válce sklápění jsou výsuvné. Pokud chcete, můžete jednu či obě bočnice vytvořit pohyblivé a to včetně pákového mechanismu sklápění (pokud si ovšem netroufáte, můžete ponechat celou korbu pevnou).

Můžete si vybrat, zda-li postavíte přívěs s červenou, nebo s šedou korbou (první varianta bude daleko více „ladit“ s Tatrou 815S3 (vydává RipperWorks jako RW-27), druhá byla ovšem ve své době daleko typičtější a hodí se i pro jiná tehdejší československá vozidla). Vystřihovánka ovšem obsahuje dvakrát pouze barevné díly korby, pokud si tedy chcete postavit oba vleky, musíte zakoupit vystřihovánku dvakrát!

Model je tištěn offsetem na papíře o gramáži 160g/m2, celkem na 5 stranách B4. Návod obsahuje celkem 7 trojrozměrných návodových kreseb a 5 "pérovek" – detailů.